تبلیغات
فقط مادرید - آمار خواندنی از آخرین الکلاسیکو:جشن تولد پپ در برنابئو

بارسلونا ، هیچ کدام از شش بازی اخیرش در برنابئو را نباخته است (چهار برد و دو تساوی ) اگر این بازی هم نبازد ، اولین تیم تاریخ می شود که هفت بازی خارج از خانه ی پیاپی را به رئال مادرید تباخته است


Sergio Busquets vs Ricardo Kaka - Barcelona , Real Madrid
Sergio Busquets vs Ricardo Kaka - Barcelona , Real Madrid
 
به مناسبت بازی دور رفت مرحله یک چهارم کوپا میان رئال و بارسا ، نگاهی به تاریخچه نبردهای دو تیم در جام پادشاهی می اندازیم.این مقاله جالب از مرجع خبری رئال انتخاب شده است:


بقیه در ادامه مطلب


 28 دوئل در کوپا
رئال مادرید و بارسلونا ، 28 بار در کوپا رو در روی یکدیگر قرار گرفته اند که رئال مادرید 10 تا را برد ، بارسا 13 تا را و پنج تا هم مساوی شد .
آمار گلزنی ، 55-56به سود بارسلونا بوده است . اولین الکلاسیکوی کوپا در 26-3-1916 برگزار شد که بارسلونا 2-1 برد .
 اولین گل از میان 111 گل میان دو تیم در این بازیها را رنه پتی زد که تنها 16 سال و 170 روز داشت . او همچنین جوانترین گلزن تاریخ الکلاسیکوهاست .
با الکلاسیکوهای بیشتر
خوان سگارا (8) و پاکو خنتو (7) ، بازیکنانی هستند که بیشترین آمار را از نظر حضور در الکلاسیکوهای کوپا داشته اند . جاستو تخدا ، لوئیز انریکه و شوستر ، تنها بازیکنانی هستند که در هر دو تیم در الکلاسیکوهای جام حذفی بازی کرده اند و سانتیاگو برنابئو (8) و سامیتیر (6) ، آقای گلهای الکلاسیکوهای کوپا هستند .
 زامورا
اولین جامی که رئال مادرید و بارسلونا ، مستقیما برایش با هم جنگیدند ، فینال کوپا در سال 1936 در مستایا بود . آن بازی به این خاطر جاودانه شد که یکی از بهترین توپگیری های تاریخ فوتبال اسپانیا در آن جام شد . در حالی که رئال مادرید 2-1 پیش بود و بارسا سخت تلاش می کرد تا بازی را به تساوی بکشاند ، در فاصله 6 دقیقه مانده به پایان بازی ، زامورا با یک شیرجه باورنکردنی ، شوت اسکولا را مهار کرد . این آخرین توپی بود که ال دیوینو در اسپانیا مهار کرد چرا که او دو سال بعد ، فوتبالش را در فرانسه به اتمام رساند . زامورا 10 الکلاسیکو انجام داد (نه تا در لالیگا و یکی در کوپا )که به پنج برد ، سه تساوی و دو شکست رسید .
هت تریک
سانتیاگو برنابئو تنها بازیکنی است که سه گل یا بیشتر در دو الکلاسیکوی کوپا زده است : در الکلاسیکوی 2-4-1916 ، هت تریک کرد و یازده روز بعدش هم چهار گل زد . پائولینو آلکانتارا ، سامیتیر ، پردون ، باریناگا و یولوخیو مارتینز ، دیگر بازیکنانی بودند که هت تریک کردند .بازیکن پاراگوئه ای آخرین نفری بود که نزدیک به 50 سال پیش توانست که در یک بازی الکلاسیکوی جام حذفی ، هت تریک کند .
برنابئو ، شانس
بارسا از 11 ژولای 1968 پس از برد 1-0 در برنابئو ، دیگر نتوانسته در بازیهای کوپا در این استادیوم رئال را شکست دهد . در آن بازی ، زونزونگوی ، گل به خودی به ثمر رساند . رئال مادرید پس از آن در بازیهای خانگی کوپا به دو برد (1970 و 1974) و دو تساوی (1993 و 1997 ) دست پیدا کرد .
رفت و برگشت
 رئال مادرید و بارسلونا ، 22 بار در بازیهای رفت و برگشت برابر هم قرار گرفته اند (10 تا کوپا ، چهار تا جام باشگاه های اروپا ، پنج تا در سوپرکاپ و سه تا در کوپا لیگا ) . آمار به نفع رئال مادرید است که 12 بار کاتالان ها را حذف کرده و 10 بار اوت شده است . در مورد کوپا دل ری ، آمار برابر تر است ، هر کدام از دو تیم پنج بار یکدیگر را اوت کرده اند .
 خانه
تیمی که بازی رفت را در خانه برگزار می کند ، کار را با زیان کوچکی نسبت به حریف آغاز می کند . در 22 بازی رفت و برگشت میان دو تیم ، آن تیمی که بازی برگشت را در خانه برگزار کرده است ، در 64 درصد دفعات صعود کرده است (14 از 22 ) هر چند که در چهار کوپای رفت و برگشتی اخیر (1962 ، 1970 ، 1993 و 1993) تیمی که بازی رفت را در خانه برگزار کرده ، صعود کرده است .
خاطرات خوش
 رئال مادرید ، 14 تا از بازیهای رفت و برگشت برابر بارسلونا را در خانه آغاز کرده است (هفت تا کوپا ، سه تا در جام باشگاه های اروپا ، سه تا سوپرکاپ اسپانیا و یکی لیگا کوپا) که در شش تا صعود کرده است (43 درصد ) . اما اگر فقط کوپا را نگاه کنید ، آمار بیشتر به نفع رئال مادرید بوده است . وقتی که بازی رفت در برنابئو بوده ، سه بار رئال مادرید صعود کرده است (1962 ، 1970 ، 1993 ) و چهار بار بارسا (1926 ، 1954 ، 1957 و 1959 ) .
 برد
 بردن در بازی رفت در الکلاسیکوهای رفت و برگشتی ، اهمیت زیادی داشته است ، به خصوص اگر برنده رئال مادرید باشد . در واقع رئال مادرید از 15 موردی که بازی رفت را برده ، 10 بار صعود کرده است (67 درصد ) . تنها پنج استثنا مربوط به 1916 ، 1943 ، 1954 و 1962 در کوپا و 1997 در سوپرکاپ بوده اند .
بازیهای خارج خانه بارسا
 بارسلونا ، هیچ کدام از شش بازی اخیرش در برنابئو را نباخته است (چهار برد و دو تساوی ) اگر این بازی هم نبازد ، اولین تیم تاریخ می شود که هفت بازی خارج از خانه ی پیاپی را به رئال مادرید تباخته است . در حال حاضر ، به جز بارسلونای فعلی ، والنسیا بین فصل های 1942 و 1948 هم به این رکورد رسیده بود ( دو برد و چهار تساوی ) .
کایخون در برابر مسی
 امشب ، دو تن از تاثیرگذار ترین بازیکنان حال حاضر لیگ اسپانیا رو در روی هم قرار می گیرند . بازیکن آکادمی رئال هر 75 دقیقه یک گل زده و بازیکن آرژانتینی هر 76 دقیقه یکی . نفرات سوم (هیگوائین ، هر 85 دقیقه ) ، چهارم (کریستیانو ، 94) و پنجم (بنزما ، 101) از لیست هم در این بازی خواهند بود .
تولدها
گواردیولا امروز 41 ساله می شود . سومین مربی ایست که در روز الکلاسیکو ، تولدش را جشن می گیرد . در دو بار قبلی ، این جشن تولد هم خوب بود و هم نبود : انریکه اوریزائولا در برنابئو در جشن تولد 39 سالگی خود باخت (3-2 در 26 مارس 1961 ) و شوستر در جشن تولد 48 سالگی خود به یک هدیه ی بزرگ در نیوکمپ رسید (0-1 ، 23-12-2007) .
رکورد کوپا
رئال مادرید ، نهبازی پیاپی در کوپا را بدره است که بهترین رکورد تاریخش در این تورنمنت است . در واقع از زمان حضور مورینیو در رئال مادرید ، تیم آمار خوبی در دیگر تورنمنت های حذفی داشته است . در حال حاضر رئال شش بازی پیاپی را در چمپیونزلیگ برده تا با احتساب بازیهای کوپا ، رکورد فوق العاده ای داشته باشد .
پنالتی ها و کارت قرمز ها
 مونیز یکی از سه داوری است که در عرض یک الکلاسیکو ، دو پنالتی گرفته و یک بازیکن را اخراج کرده است . این اتفاق در الکلاسیکوی لالیگای فصل قبل در برنابئو برای داور آستوریایی رخ داد . اوریزار آزپیتارته (1989) و آندوخار اولیویر (1993)، قبلا چنین کاری کرده بودند .طبقه بندی: اخبار مهم، 
برچسب ها: الکلاسیکو، پپ گواردیولا، رئال مادرید، برنابئو، ریکاردو کاکا، real madrid، REAL MADRID، مادرید، بارسلونا،
ارسال توسط hm021
آرشیو مطالب
پیوند های روزانه
بازی بعد

Real-Madrid vs1

رئال مادرید -  دپورتیوو لاکرونیا

یکشنبه ، نهم مهر ماه

هفته ششم لالیگا

برنابئو

21:20

جدول لیگ